
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 µF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Height | 2.8 mm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 2.8 mm |
| RoHS | Non-Compliant |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Max Length | 3.7 mm |
| Max Width | 2.8 mm |
| Min Length | 2.7 mm |
| Min Width | 2.2 mm |
| Max Thickness | 2.8 mm |
| Min Thickness | 2.2 mm |
Stock: 1069
Distributors
pcbx
Unit Price$0.21965
Ext.Price$0.21965
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.21965 | $0.21965 |
| 10 | $0.19745 | $1.97450 |
| 50 | $0.17750 | $8.87500 |
| 100 | $0.15089 | $15.08900 |
| 500 | $0.12827 | $64.13500 |
| 1000 | $0.10903 | $109.03000 |
| 3000 | $0.10112 | $303.36000 |
| 5000 | $0.09379 | $468.95000 |
